Instagram Bot ve Organik Takipçilerin Faydaları ve Zararları

Instagram Bot ve Organik Takipçilerin Faydaları ve Zararları

Instagram Takipçi Türleri

Instagram üzerinde 2 çeşit takipçi vardır. Bunlardan birisi organik takipçi diğeri ise bot takipçilerdir. Organik takipçiler tıpkı sizler gibi Instagram kullanıcıları olurken bot takipçiler ise takipçi satış işi yapan veya başka kişiler tarafından oluşturulmuş ve ücretli takip, beğeni, yorum hizmeti sağlayan hesaplardır. Organik takipçiler sizin gönderilerinizi beğenirken bot takipçiler ise sadece sizleri takip etmektedir. Hatta bot takipçiler paylaşmış olduğunuz videoları izlemez, hikayeleriniz seyretmez ve gösteriminizi arttırmaz. Peki hesabınız açısından bot ve organik takipçilerin fayda ve zararları nelerdir gelin bunlara bir göz atalım.

Bot Takipçinin Hesabınız İçin Fayda ve Zararları

Instagram hesabınız için satın almış olduğunuz bot takipçilerin ilk olarak gelin zararlarından bahsedelim;

Bot Takipçilerin Zararları

  • Bot takipçiler sizin gönderilerinizi beğenmez, hikayelerinizi ve videolarınızı görüntülemez. Bu da sizin hesabınızın fazla şişirilmesine neden olur ve organik takipçilerin sizleri takip etmesini zorlaştırır. Daha iyi izah etmek gerekirse 30k takipçisi olan bir hesabın gönderilerinde 100 beğeni olması birçok takipçinin sizleri takip etmemesini sağlayacaktır.
  • Instagram robotları hesabınızda bulunan bot takipçileri yakaladığı zaman spama düşebilirsiniz ve keşfet bölümüne girmeniz engellenebilir.
  • Bot takipçileriniz satın aldığınız firma tarafından ya da bir önceki maddede yer alan Instagram robotları tarafından silinebilir ve takipçi sayısınız düşebilir. Böylelikle takipçi için ödediğiniz ücret boşa gitmiş olur.

Bot Takipçinin Faydaları

  • Bot takipçiler organik takipçilere göre oldukça ucuzdur. Buda sizi ekonomik açıdan sıkıntıya sokmayacaktır.
  • Bot takipçilerinizin sizi takip etme hızı organik takipçilerden daha hızlıdır. Böylelikle kısa sürede binlerce yeni takipçi kazanmanıza neden olacaktır.

Organik Takipçinin Hesabınız İçin Faydaları

Organik takipçilerin hesabınız için herhangi bir zararı olmayacağı için direk faydalarına geçelim.

  • Organik takipçiler sizin gönderilerinizi beğenir, hikâye ve videolarınızı görüntüler ve bu da sizlerin keşfet bölümünde yer almanız için olmazsa olmazların başında gelir.
  • Organik takipçilerinizin sayısıyla doğru orantılı olarak sizlere gelir kapısı açılır ve Instagram üzerinden gelir kazanabilirsiniz.
  • Belirli bir sayının üstünde organik takipçiye sahip olduğunuz takdirde keşfet bölümünden, organik takipçilerinizi takip edenlere görünebilir ve daha fazla takipçi kazanabilirsiniz.
  • Kendi web sitenize veya Youtube kanalınızın reklamını yapabilir ve binlerce organik ziyaretçi ve izleyiciye ulaşabilirsiniz.
  • RoseMedya.com olarak tamamen organik takipçi satış hizmeti de sunmaktayız.

 

Sizler için Instagram ’da yer alan bot ve organik takipçilerin fayda ve zararlarından bahsettik. Bu tarz daha fazla içerik için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.